NIKT NIE ZGINĄŁ W ŚWIĘTA NA DROGACH W REGIONIE! ALE BYWAŁO GROŹNIE

Policyjne działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” trwały od wtorku do niedzieli (24-29.12.2019).

Towarzyszyły im wzmożony ruch na drogach i więcej przemieszczających się nimi osób. Tak samo kierowców, jak i pieszych. Policjanci zwracali uwagę na zachowanie jednych wobec drugich, nadzorowali płynność ruchu na trasach województwa, egzekwowali obowiązek używania elementów odblaskowych przez osoby poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W całym kraju w tym czasie doszło do ponad 320 wypadków, w których zginęło 37 osób, a ponad 390 zostało rannych. Podczas prowadzonych kontroli ujawnionych zostało prawie 1000 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Dla policjantów z Warmii i Mazur najważniejszą wiadomością, jaka wynika ze wstępnego podsumowania działań, jest ta, że w tym czasie na drogach regionu nie zginął żaden uczestnik ruchu drogowego. To co cieszy jeszcze bardziej to fakt, że ten stan utrzymuje się już od ponad dwóch tygodni (dokładnie od 13.12.2019).

W trakcie minionych 6 dni na terenie powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Tamtejsi policjanci byli wzywani do 28 kolizji i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich dwie kobiety. Jedna z nich, 54-latlka, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, prowadząc osobową toyotę uderzyła w znak drogowy, znajdujący się na jednej z wysepek w Małdytach. Za popełnione przestępstwo oprócz odpowiedzialności karnej grozi jej teraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Groźnie wyglądało także zdarzenie na „starej siódemce” na wysokości miejscowości Wólka Majdańska. Kierujący osobowym VW najechał na krawężnik, a następnie stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Na szczęście mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.