NOWY NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ RUSZY W POWIAT

Nowy nabytek to nowoczesny samochód osobowy opel astra. Nieoznakowany radiowóz będzie służył funkcjonariuszom. Trafił do komendy dzięki staraniom Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie oraz Wójtowi Gminy Ostróda, który współfinansował zakup samochodu. Dzisiaj kluczyki do radiowozu przekazał komendantowi nadkom. Marcinowi Danowskiemu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczył p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki oraz Ksiądz Dziekan Roman Wiśniowiecki, który jest Kapelanem ostródzkich policjantów, i który poświęcił nowy radiowóz.

Jak podkreślił w swoim krótkim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski:

„Zakup radiowozów nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Ostróda oraz na lepsze warunki pracy policjantów”.

Nowy nabytek warty prawie 60 tysięcy złotych wspomoże pracę ostródzkich policjantów. To nie jedyny sprzęt, który policjanci w tym roku otrzymali dzięki środkom z lokalnych samorządów. Na początku października tego roku policjanci z Ostródy i Morąga otrzymali nowe, oznakowane radiowozy KIA Ceed. Samochody zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez Urząd Miasta Ostróda i Urząd Miasta Morąg. Pozostała część kwot, tak jak i w tym przypadku została dofinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.