OBCHODY 100-LECIA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ NA TERENIE JARNOŁTOWA I 75-LECIA OSP JARNOŁTOWO

Obchody 100-lecia ochrony przeciwpożarowej na terenie Jarnołtowa i 75-lecia OSP Jarnołtowo

W minioną sobotę 20 sierpnia odbyły się uroczyste obchody 100-lecia ochrony przeciwpożarowej na terenie Jarnołtowa i 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarnołtowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla. Następnie uczestnicy przemaszerowali na boisko sportowe, na którym odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości przedstawiona była historia pożarnictwa w Jarnołtowie, a także wręczone były odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym osobom.

Po apelu odbyły się pokazy działań ratowniczo-gaśniczych w wykonaniu strażaków PSP i OSP.

Na uroczystości swą obecnością zaszczycili: Senator RP Bogusława Orzechowska, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Ostrowski, Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Łukasz Jasiński, Komendant Powiatowy PSP w Iławie st. bryg. Piotr Wlazłowski, Prezes ZOP ZOSP RP w Ostródzie Ryszard Harasim oraz mieszkańcy Jarnołtowa i okolic. Po oficjalnych obchodach odbył się festyn strażacki.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: Marek Orkwiszewski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.