OBEZWŁADNILI GAZEM ZNAJOMEGO I UKRADLI MU TELEWIZOR. PODOBNO… WYGRALI GO W KARTY

W miniony czwartek dyżurny z Komisariatu Policji w Morągu został poinformowany o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do rozboju. Zgłaszający poinformował, że został obezwładniony gazem przez swoich znajomych, którzy następnie z jego mieszkania zabrali telewizor warty 1500 zł.

Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci. Funkcjonariusze zbliżając się do miejsca rozboju zauważyli dwóch mężczyzn niosących telewizor. Zatrzymani oprócz telewizora przy sobie mieli jeszcze 2 pojemniki z gazem obezwładniającym i pałkę teleskopową.

47 i 56-latek trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania, każdy z nich miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj zatrzymani znani są morąskim policjantom i byli już wielokrotnie karani za różne przestępstwa.

Podczas przesłuchania tłumaczyli, że wygrali telewizor w karty. Gdy właściciel sprzętu nie chciał im go oddać, obezwładnili go gazem i zabrali mu telewizor.

Przedwczoraj, 22 kwietnia na podstawie zgromadzonego materiału sąd zastosował wobec sprawców rozboju  tymczasowy areszt. Teraz najbliższe trzy miesiące obaj mieszkańcy Morąga spędzą w więzieniu.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwo będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, dlatego ich postępowanie zagrożone jest karą surowszą.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.