OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE W WEEKEND. KOBIETA MIAŁA 2,5 PROMILA…

4 weekend wakacji już za nami. Tym razem było słonecznie i gorąco. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 14 kolizji. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Okres wakacyjny dla policjantów ostródzkiej drogówki to czas wzmożonych działań. Wytężona praca i czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących ma na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych. Niestety nie brakuje osób lekceważących przepisy ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 14 kolizji.

Groźnie wyglądało piątkowe (17.06.2020) zdarzenie w Silinie. Pomimo tego, że pojazd dachował ani kierującemu ani trzem pasażerom nic poważnego się nie stało. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prowadzący osobowego citroena mężczyzna nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go auta i chcąc uniknąć zderzenia z tym pojazdem gwałtownie zahamował. W efekcie tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący citroenem nie posiadał uprawnień do kierowania.

Na pochwałę zasługuje zachowanie uczestników ruchu drogowego, którzy w piątkowy wieczór (17.07.2020) na drodze krajowej numer 16 zatrzymali nietrzeźwą mieszkankę gm. Ostróda. 48-letnia kobieta kierowała tam osobowym renault megan mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przed nami kolejny tydzień wakacji. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.