OKRADAŁ TAKSÓWKARZY NIE PŁACĄC ZA KURS I ZABIERAJĄC PRZEDMIOTY

Ostródzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który po zamówionym kursie taksówką, okradał kierowców. 22-latek zabierał z samochodów telefony komórkowe, pieniądze, dokumenty… i spokojnie odchodził.

Kilka dni temu ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o tym, że taksówkarze są systematycznie oszukiwani i okradani. Wszyscy jako sprawcę wskazywali młodego mężczyznę, który zwykle zamawiał kurs, a po dotarciu pod wskazany adres – wychodził z auta i nie płacił należności. Jak się później okazywało, jego głównym celem były przedmioty należące do taksówkarzy, które zabierał wysiadając z taksówki. Jago łupem padały przede wszystkim telefony komórkowe, które potem zbywał za drobne kwoty.

Jednym z pokrzywdzonych został także kierowca, który zabrał młodego mężczyznę na tzw. „stopa”. 22-latek wysiadając zabrał kierowcy z siedzenia plecak z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzeni straty wycenili na kwotę 1500 złotych.

Ostródzcy kryminalni zajęli się sprawą. Funkcjonariusze wytypowali sprawcę po podanym przez taksówkarzy rysopisie. Ich ustalenia i dowody doprowadziły do 22-latka. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic w Ostródzie i usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek dodatkowo odpowie za wyłudzenie przejazdów taksówkami.

Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego apelują do w ten sposób oszukanych i okradzionych taksówkarzy, by się do nich zgłaszali.

 

1 comments

SUPER FACET! BARDZO POLUBILAM TEGO CHLOPAKA. JEST DOBRZE WYCHOWANY, SPOKOJNY… I JEST W NIM BARDZO DUZO POKORY! PRZEZ PRZEDWCZESNA SMIERC SWOJEGO TATY MUSIAL SZYBKO WYDOROSLEC ABY W ROZNYCH SPRAWACH POMOC SWOJEJ MAMIE I RODZENSTWU… JA GO PODZIWIAM! JEST SUPER CHLOPCEM :)) ZYCZE MU POWODZENIA I… WYGRANEJ W TYM PROGRAMIE!! PS. A TWARZ MA NAPRAWDE BARDZO PODOBNA DO MARLONA BRANDO KIEDY TEN BYL JESZCZE MLODY!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.