OSTRÓDA. MIESZKANIEC ZNALAZŁ 900ZŁ NA PARKINGU. WZOROWE ZACHOWANIE

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mężczyzna, który znalazł na parkingu pieniądze i przekazał je policjantom, by Ci mogli znaleźć ich właściciela. Sprawą zajął się dzielnicowy, który jak po nitce do kłębka szybko dotarł do kobiety, która zgubiła banknoty.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zgłosił się mężczyzna, który znalazł na jednym z parkingów w mieście dużą kwotę pieniędzy. Zgłaszający przekazał je policjantom by mogły wrócić do swojego właściciela.
Sprawą od razu zajął się ostródzki dzielnicowy. Policjant pojechał na miejsce znalezienia banknotów i sprawdził, czy w pobliżu znajdują się kamery monitoringu, które swoim zasięgiem mogły obejmować miejsce zgubienia pieniędzy.  Funkcjonariusz odwiedził również pobliskie lokale usługowe, by porozmawiać z pracownikami o tej sprawie.

Jak po nitce do kłębka dzielnicowy dotarł do kobiety, która zgubiła pieniądze. Fakt, że była to właśnie ta osoba potwierdziły nagrania z monitoringu. Kobieta była klientką jednego z lokali, dzięki czemu policjant mógł szybko się z nią skontaktować i oddać zgubę.

Historia ta z jednej strony pokazuje wzorową postawę obywatelską mężczyzny, który znalazł pieniądze i uczciwie przekazał je policjantom, by mogły trafić z powrotem do właściciela. Z drugiej jednak strony niech będzie dla nas wszystkich przestrogą, by odpowiednio zabezpieczyć swoje pieniądze i pilnować ich jak oka w głowie. Kobieta, która zgubiła banknoty trzymała je w tylnej kieszeni spodni. Nie zorientowała się, gdy wypadły.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.