ORKAN EUNICE ZAATAKOWAŁ. JEGO SKUTKI ODCZUWALNE SĄ W POŁOWIE KRAJU

Od wczesnych godzin porannych 19 lutego podobnie jak w całym kraju przez powiat ostródzki przetacza się orkan Eunice.

 

 

Sytuacja jest bardzo poważna. Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Ostródzie od godzin porannych do godziny 16:00 wpłynęło 303 zgłoszenia. Skautkami porywistego wiatru dotknięte są wszystkie gminy w powicie. Powalonych zostało kilkaset drzew. Poprzewracane drzewa uszkodziły kilkanaście posesji oraz kilka samochodów. Wiele dróg było nieprzejezdnych, blokowały je konary i powalone drzewa.

 

W każdej gminie wystąpiły kilkugodzinne przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wiatr zrywał z budynków poszycie dachowe, między innymi z wielorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Nastajki. Uszkodzonych zostało pięć budynków gospodarczych. W Ostródzie konieczne było zamknięcie ulicy Mickiewicza przy poczcie. Na budynku pocztowym oderwany został duży arkusz blachy, który mógł spaść w każdej chwili na chodnik i jezdnię. W całym powiecie od wczesnego ranka strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych usuwają skutki silnego wiatru.

 

Obecnie w akcji jest kilkadziesiąt samochodów ratowniczo-gaśniczych. W zasadzie cały potencjał ratowniczy powiatu jest użyty do akcji usuwania skutków orkanu Eunice. Do godziny 16:00 nie odnotowano osób rannych w wyniku wiejącego silnego wiatru.

 

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: czytelnicy

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.