OSP LIWA Z NOWYM WOZEM STRAŻACKIM

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Liwie oficjalnie 16 grudnia trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 244.

Uroczystość odbyła się w remizie OSP Liwa, na którą przybyli zaproszeni goście w osobach: dh Stanisław Siwkowski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, dh Ryszard Harasim – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, kpt. Grzegorz Różański – Zastępca Dowódcy JRG Ostróda, mł. kpt. Bogdan Grzymowicz – Komendant Gminny OSP Gminy Miłomłyn, druhowie z jednostek sąsiednich oraz członkowie liwskiej OSP. Prezes OSP Liwa dh Wojciech Łukasik złożył meldunek o gotowości pododdziału do uroczystości dh Stanisławowi Siwkowskiemu. Strażacy z Liwy nie kryli swego zadowolenia, że na ich wyposażenie trafia tego typu samochód. Pojazd, który do 2008 roku służył w szeregach PSP i następnie OSP Ostróda, przeszedł kompleksowy remont.

Zastąpił on samochód o przestarzałej konstrukcji. Poprzedni wóz bojowy wodę do celów gaśniczych podawał przy pomocy motopompy. Tego typu rozwiązania techniczne już nie są stosowane. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie dokumentów i kluczyków do pojazdu. Aktu tego dokonali bryg. Tomasz Ostrowski wraz z dh Stanisławem Siwkowskim i dh Ryszardem Harasimem. Samochód poświęcił i pobłogosławił Ks. Kan. Zenon Markielanis. Ostatnim elementem uroczystości było przecięcie wstęgi i wprowadzenie wozu bojowego do służby.

Opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. kpt. Bogdan Grzymowicz.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.