OSTRÓDA. GROZIŁ ŚMERCIĄ ŻONIE. INNY AWANTURNIK ZASTRASZAŁ OJCA

Do jednych z podstawowych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra, wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców.

Dlatego funkcjonariusze mają obowiązek interweniowania na zgłoszenia tzw. kłótni domowych, a w przypadkach gdy stwierdzą, że wystąpiła przemoc w rodzinie i jej członkowie obawiają się sprawcy, policjanci są zobowiązani do izolowania awanturników. Tak było również w tym tygodniu.

Pierwszy do policyjnej celi trafił 53- letni mieszkaniec Ostródy, który pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał i groził siostrze oraz ojcu. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Kolejnego domowego awanturnika policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy. 32- latek groził swojej żonie, że ją zabije. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze od jakiegoś czasu pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, wyzywa, poniża i jest agresywny w stosunku do pokrzywdzonej.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie. Jeśli sąd przychyli się do tego wniosku, mężczyzna ponownie trafi za kratki. Ponownie, ponieważ odbywał już karę pozbawienia wolności m.in. za groźby karalne, znęcanie się. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.