OSTRÓDA. KOMPLETNIE PIJANY JEŹDZIŁ CIĘŻARÓWKĄ Z LAWETĄ. POLICJĘ POWIADOMIŁ OBYWATEL

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci z ostródzkiej jednostki policji wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 35-latka. Mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Z informacji otrzymanych od zgłaszającego wynikało, że kierowca prowadził pojazd i jednocześnie spożywał alkohol.

W minioną środę  (05.06.2019) przed godziną 14:00 oficer dyżurny ostródzkiej jednostki otrzymał informację, z treści której wynikało, że po drodze krajowej nr 7 na wysokości Ostródy,  porusza się pojazd ciężarowy z lawetą, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Z otrzymanej informacji wynikało również, że kierujący w czasie jazdy miał spożywać alkohol. Na miejsce od razu skierowany został patrol, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany jego właścicielowi a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. 35-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Okazało się, że kilka lat wcześniej również karany był za jazdę pod wpływem alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca ze swojego postępowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 zł

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.