OSTRÓDA. LEŻAŁ NA CHODNIKU I Z ZIMNA NIE MÓGŁ SIĘ RUSZYĆ

W okresie jesienno- zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia osób narażonych na działanie niskich temperatur powietrza.

Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz.

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze pomogli trzem takim osobom.

W sobotę (20.01.2018) około godz. 14:00 ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącej na chodniku osobie. Jak okazało się, mężczyzna przewrócił się i nie ma sił iść dalej. Funkcjonariusze pomogli mu wstać i zawieźli go do domu przekazując pod opiekę znajomej. Kilka godzin później oficer dyżurny ostródzkiej komendy odebrał telefon z informacją, że na jednej z ulic w Ostródzie leży mężczyzna. Na miejscu nie znaleźli opisanej osoby. Ich uwagę zwrócił jednak stojący obok pustostan. Postanowili sprawdzić, czy ktoś jest w środku. Ich przeczucia okazały się słuszne. Zastali tam koczującego bezdomnego. Policjanci porozmawiali z nim i wytłumaczyli w jaki sposób mogą mu pomóc. Mężczyzna został przewieziony do schroniska dla bezdomnych.

W niedzielę o godz. 2:00 policjanci interweniowali wobec leżącego na chodniku mężczyzny. Znajdował się on pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami powiedział, że w domu czeka na niego żona, a on nie ma siły by dalej iść. Funkcjonariusze zawieźli go wiec do mieszkania i przekazali pod opiekę kobiety, która zobowiązała się nim zająć.
Pamiętaj!

Policjanci niezmiennie apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Temperatura powietrza wciąż utrzymuje się na poziomie kilku stopni poniżej zera. To trudny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych, schorowanych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Są one szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Dlatego apelujemy by na bieżąco przekazywać sygnały o dostrzeżonych zagrożeniach i informować służby porządkowe o osobach leżących na mrozie, przebywających w okolicach dworców, siedzących dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujących pustostany, kanały ciepłownicze itp. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy. O ich sytuacji warto poinformować Miejski/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję, a jeśli mamy takie możliwości osobiście możemy pomóc im w codziennych czynnościach, przynosząc im np. zakupy, lekarstwa. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

1 comments

Ta a widzieliscie jak ich wnosza do schroniska? Z jaka brutalnoscia? Sie zlitujcie bezdomny to tez czlowiek a nie zwierze

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.