OSTRÓDA, MORĄG: “BEZPIECZNY POWIAT NOCĄ”

W noc z soboty na niedzielę (27-28 maja) niektóre rejony ostródzkiego powiatu zabłysły niebieskimi światłami policyjnych radiowozów.

Kilkudziesięciu policjantów wydziału kryminalnego, ruchu drogowego oraz prewencji  pracowało  przez prawie całą noc w ramach działań „Bezpieczny Powiat Nocą”. W akcji brali udział także dzielnicowi oraz policyjny pies przeszkolony do odnajdywania środków odurzających z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Głównym celem działań było zwalczanie przestępczości narkotykowej, gospodarczej związanej z wprowadzaniem do obrotu papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zapobieganie aktom chuligaństwa i wandalizmu. Działania mają też wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych szczególnie takich jak: ulice, przystanki komunikacyjne, rejony lokali rozrywkowych czy dyskotek.

Podczas działań policjanci kontrolowali zarówno osoby jak i przeprowadzali kontrole pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali też miejsca najbardziej narażone na występowanie zjawisk uciążliwych społecznie.

W czasie akcji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19 i 21 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mieszkańcy powiatu zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Za posiadanie substancji psychotropowych bądź odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci mają też podejrzenia, że jeden z zatrzymanych 21-latków prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli krew do badania.

Efektem nocnych działań jest zatrzymanie 5 osób, które były poszukiwane, celem osadzenia w aresztach śledczych lub zakładach karnych. Mieszkańcy powiatu poszukiwani byli nakazami zatrzymania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami, groźby karalne oraz nieuiszczoną grzywnę.

W Morągu podczas kontroli drogowej funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 43-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Kilka minut po godzinie 21.00 policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego z KPP w Ostródzie wraz z morąskim dzielnicowym interweniowali w mieszkaniu 43-latka, który złamał zakaz zbliżania i kontaktowania się. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu przyszedł do mieszkania i wszczął awanturę z najbliższymi. Podczas kłótni mieszkaniec gminy Morąg odgrażał się, że zrobi im krzywdę. Z uwagi na zagrożenia zdrowia i życia tych osób policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Policjanci z Morąga biorący udział w działaniach „Bezpieczny Powiat Nocą” do wczesnych godzin rannych poszukiwali 3 zaginionych osób – mieszkańca Pasłęka, który przebywając nad jeziorem zgubił się w lesie oraz 14 i 15 latki, które nie powróciły do domu.

Policjanci pod „lupę” wzięli otwarte do późnych godzin nocnych sklepy z alkoholem oraz nocne kluby i miejsca publiczne. Funkcjonariusze ujawnili kilkanaście wykroczeń dotyczących spożywania alkoholu i zakłócenia porządku publicznego, które zostały zakończone mandatowo.

Działania, które realizowane będą cyklicznie mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Źródło: KPP Ostróda

2 komentarze

Owszem, taka pisownia ukazała się na stronie KP PSP Ostróda. Później zostało to zedytowane. W momencie wrzucania tekstu na stronie ostródzkiej straży pożarnej nazwisko napisane było błędnie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.