OSTRÓDA: POLICJANCI ZAKOŃCZYLI ADAPTACJĘ ZAWODOWĄ

Przez blisko dwa miesiące na ulicach było można zobaczyć zwiększoną liczbę patrolujących policjantów. Na terenie Ostródy i Morąga pełniło służbę dodatkowych 23 funkcjonariuszy  odbywających adaptację zawodową.

Wczoraj (09.11.2017 r.) 23 policjantów zakończyło etap adaptacji zawodowej.  Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Ostródzie zorganizowano spotkanie z udziałem  Starosty Andrzeja Wiczkowskiego,  Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Marcina Danowskiego oraz Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie asp. szt. Rafała Klimeckiego. W spotkaniu uczestniczył również st. asp. Artur Oleszkiewicz, który przez ten czas pełnił rolę opiekuna  grupy.

Przez ostatnie tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu ostródzkiego.  Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, głównie w  patrolach pieszych.

Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez zaplanowanych na naszym terenie.

Przeprowadzanie adaptacji tak dużej grupy policjantów, możliwe było dzięki porozumieniu i współpracy jednostki policji i samorządu powiatu, który ma zawsze na względzie aktywny udział w utrzymaniu bezpieczeństwa obywateli.

Na koniec spotkania Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie podziękował młodym policjantom za wzorowo pełnioną służbę. Wśród mundurowych wyróżnione zostały 3 osoby, które swoją postawą i zaangażowaniem podczas pełnionej służby, przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Źródło: KPP w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.