OSTRÓDA. WRACAŁ Z LIBACJI I PRZY OKAZJI ZNISZCZYŁ 6 AUT

ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Przed sądem będzie się tłumaczył 22- letni mieszkaniec Ostródy, który w nocy z soboty na niedzielę zniszczył 6 samochodów. Mężczyzna podczas zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.11.2019r.) do oficera dyżurnego ostródzkiej policji dotarła informacja, że jedną z ulic miasta idzie mężczyzna i niszczy zaparkowane na tej ulicy auta. Dyżurny na miejsce wysłał policyjny patrol. Para młodych Ostródzian, która zgłaszała interwencje opisała mundurowym jak wygląda wandal. Po  sprawdzeniu okolicy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka chwil wcześniej zniszczył 6 samochodów. W czasie zatrzymania 22-latek był kompletnie pijany. Badanie wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Ostródy noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci w tym czasie ustalali do kogo należą zniszczone auta. Większość z nich miały wyrwane lusterka, inne oberwane wycieraczki. Pokrzywdzeni wstępnie wartość strat ocenili na prawie 2 tysiące złotych.

22-latek jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut zniszczenia 6 pojazdów. Do zarzucanego czynu przyznał się i obiecał pokryć wyrządzoną szkodę. Podczas przesłuchania powiedział, że nie pamięta dokładnie co się stało ubiegłej nocy a swoje zachowanie usprawiedliwiał zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.