OSTRÓDZCY KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI KRAJANKĘ TYTONIOWĄ, PAPIEROSY I SPIRYTUS

Ostródzcy kryminalni zabezpieczyli 53 kg krajanki tytoniowej, 381 paczek papierosów oraz 35 sztuk butelek z zawartością białej cieczy będącej prawdopodobnie spirytusem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymali 42 – letniego mieszkańca gminy Ostróda. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 90 000 tysięcy złotych.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że 42- letni mieszkaniec gminy może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. W poniedziałek (9.01.23) pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili worki z tytoniem. Zabezpieczyli łącznie 53 kilogramów krajanki tytoniowej 231 paczek papierosów. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny ujawniono 35 sztuk plastikowych butelek z zawartością przeźroczystej cieczy będącej prawdopodobnie spirytusem. W celu określenia zawartości materiał przesłano do badań. 42 – latek został zatrzymany i wykonano z nim wstępne czynności procesowe po czym zwolniono.

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 90 tysięcy złotych.

Posiadanie takiej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej jest przestępstwem za które grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.