OSZUSTWO NA PORTALU SPRZEDAŻOWYM

W piątek do Komisariatu Policji w Morągu zgłosiła się osoba oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem jednej ze znanych aplikacji sprzedażowych. W wyniku działania oszustów straciła 4400 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na ogłoszeniowych portalach internetowych. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach tracimy dostęp do konta.

Pokrzywdzona po pobraniu aplikacji jednego z portali i wystawieniu oferty sprzedaży spodni w dniu 10 stycznia br. otrzymała wiadomość o ich zakupie. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy. Po kliknięciu w napis “potwierdź zamówienie” kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjne, który otrzymała w wiadomości SMS. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi aplikacji kobieta wylogowała się. Wchodząc na swoje konto bankowe zauważyła, że w dniu 10 stycznia 2023 roku z jej konta, bez jej wiedzy doszło do przelewu środków w wysokości 4400 złotych.

Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.