PASAŻER BYŁ POSZUKIWANY A KIEROWCA PIJANY I DO TEGO NIE MIAŁ PRAWA JAZDY

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

W dniu 21.04.2022 wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Łukcie zatrzymali do kontroli osobowego opla. W samochodzie znajdował się kierujący i dwóch pasażerów. Podczas kontroli okazało się, że kierujący był pijany i do tego nie miał uprawnień do kierowania a jeden z pasażerów był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Jakby tego było mało przy sprawdzeniu pojazdu wyszło na jaw, że nie ma on aktualnych badań technicznych ani opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Poszukiwany 28 -letni pasażer opla opłacił grzywnę więc został zwolniony. 33 -letni kierujący w związku z tym, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu i do tego kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Czeka go też surowa kara pieniężna za brak opłaconego OC.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.