PIJANI KIERUJĄCY I KOLIZJE CZYLI ŚWIĘTA NA DROGACH POWIATU

Policjanci zakończyli działania “Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”.

Od piątku (22.12.2018) funkcjonariusze ostródzkiej drogówki dbali o to, by każdy bezpiecznie dojechał na rodzinne spotkania i spokojnie wrócił do swojego domu. W ciągu 6 dni trwania akcji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 15 kolizji i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Długi świąteczny weekend już za nami. Od piątku (22.12.2018) do środy (26.12.2018) policjanci prowadzili działania pn. “Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”. Na drogi wyjechało więcej policyjnych patroli. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie dojechać na wigilijną kolację i spokojnie wrócić do swojego domu.

Do głównych zadań funkcjonariuszy należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów.

Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca- pieszy.

Świąteczny weekend bez wypadków

Jak mówią policjanci, mimo dużej liczby podróżujących ruch na drogach odbywał się płynnie. W długi świąteczny weekend na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ciągu 6 dni trwania akcji “Długi Weekend- Boże Narodzenie” ostródzcy funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji. W ich ręce trafiło czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich w ogóle nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeci- kierował mimo aktywnego sądowego zakazu.  Ostatni z nietrzeźwych kierowców- 19- letni mieszkaniec powiatu będzie musiał rozstać się ze swoim prawem jazdy. Za popełnione przestępstwo oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.