PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ ZATRZYMANY DZIĘKI ZGŁOSZENIU OBYWATELSKIEMU

Przed sądem odpowie 61- letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych do tego uprawnień. Kierowca został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie.

Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem. Tak było również tym razem.
Wczoraj (19.04.2021r.) około godz. 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze DK16 porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającego zaniepokoił podejrzany sposób jazdy mercedesa. Jego kierowca „łapał pobocze”, jechał tzw. wężykiem, gwałtownie hamował. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli i potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Siedzący za kierownicą mercedesa 61- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.