PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Ostródzcy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, której uczestnikiem był nietrzeźwy kierowca. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierujący osobowym fordem nie udzielił pierwszeństwa pojazdu i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Po przebadaniu okazało się, że sprawca kolizji miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pomimo apeli oraz szeregu akcji prewencyjnych Policji, w dalszym ciągu dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło minionej nocy na jednym ze skrzyżowań w Ostródzie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia pojazdów.  W wyniku kolizji na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 36-latni sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali mu  prawo jazdy.

36-letni mieszkaniec gminy Ostróda będzie się teraz tłumaczył przed sądem za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.