POD OPIEKĄ CZWÓRKA DZIECI, A RODZICE ZALANI W SZTOK

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu interweniowali w sprawie nietrzeźwych rodziców, którzy mieli pod opieką czworo dzieci. Zostały umieszczone w placówce, rodzice usłyszeli zarzuty.

W środę (15.03.2023 r.) asystent rodziny poinformował Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Morągu o tym, że rodzice czworga dzieci znajdują się pod wpływem alkoholu. Pod podany adres zamieszkania natychmiast udał się patrol policji. Badanie potwierdziło przypuszczenia osoby zgłaszającej. Zarówno matka jak i ojciec mieli odpowiednio 3,5 i 3 promile alkoholu w swoich organizmach.

Dzieci zostały przekazane do placówki opiekuńczo – wychowawczej, co wiąże się dla nich z głęboką traumą. Podobna sytuacja w tej rodzinie miała miejsce kilka lat temu, jak widać rodzice nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków. Nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed Sądem.

Zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego, obojgu rodzicom za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo nad którymi sprawowali opiekę może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.