”PODCHMIELONY” ROWERZYSTA Z FRYGNOWA ZAPŁACI 2.500ZŁ MANDATU

Za nami kolejny majowy weekend, który na drogach naszego należy uznać za bezpieczny. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Wśród kontrolowanych pojazdów mechanicznych nie stwierdzono, by ich kierowcy zdecydowali się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Wczoraj (08.05.22) w miejscowości Frygnowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 46-letniego rowerzystę, który kierował swoim jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości Badanie wskazało obecność ponad 0.5 promila alkoholu w jego organizmie. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2.500,- złotych.

W piątek (06.05.22) w Małdytach przy ul. Ostródzkiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd VW Golf, którego 33-letni kierujący prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Elblągu

Podobną sytuację odnotowaliśmy w sobotę (07.05.22) w Brzydowie gm. Ostróda gdzie patrol policjantów ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 29-latka, który poruszał się po drodze publicznej pojazdem marki Seat pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Po przekazaniu pojazdu osobie wskazanej i wykonaniu czynności kierującego zwolniono.

W trakcie minionego weekendu, poza opisanymi wyżej zdarzeniami, dwóch uczestników ruchu straciło swoje prawo jazdy na okres 3 najbliższych miesięcy na skutek zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. Kierujący przejeżdżając przez miejscowości powiatu poruszali się odpowiednio z prędkościami 123 i 132 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości powyżej 2-2.5 tysiąca złotych.

Apelujemy o rozsądną i rozważną jazdę.

(mp)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.