PODCZAS UCIECZKI WYRZUCALI WORECZKI Z ECSTASY PRZEZ OKNO. POTEM PIESZO W LAS

Zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków usłyszał 30-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. 19-letni pasażer podróżujący razem z nim autem też nie uniknął kłopotów. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.

Kilka dni temu nocą policjanci ogniwa ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego vw golfem. Jednak mężczyzna siedzący za kierownica auta zlekceważył sygnały wydawane przez umundurowanych policjantów i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze nowomiejskiej komendy przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za kierującym autem. Sprawca policyjnej interwencji nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i uciekając przed nimi popełnił szereg wykroczeń naruszając przepisy ruchu drogowego m.in. zjeżdżał ciągle na lewą i prawą stronę drogi, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, zmuszał innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze stwarzając zagrożenie, wyłączał podczas jazdy światła mijania. Podczas ucieczki pasażer auta wyrzucał przez okno woreczki, które jak się później okazało zawierały substancje psychotropowe w postaci tabletek ecstazy.

Po kilkunastu kilometrach auto zatrzymało się w polu, następnie wybiegło z niego 2 mężczyzn, którzy uciekli w kierunku lasu. Policjanci podjęli za nimi pościg. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka. Jak się okazało był to pasażer volkswagena. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili mężczyznę, który kierował autem. Był nim 30 – letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.

Obaj mężczyźni kierujący i pasażer zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 30-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego sądowego zakazu oraz posiadania narkotyków. Za powyższe Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast 19-latek odpowie przed sądem za posiadanie wbrew przepisom ustawy narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.