POLICJA PODEJMUJE DZIAŁANIA WS. MĘŻCZYZNY NĘKAJĄCEGO KOBIETY W OSTRÓDZIE

Ostródzka policja oficjalnie podejmuje działania w sprawie mężczyzny terroryzującego kobiety na ulicach Ostródy.

W odpowiedzi na nasze zapytanie, ostródzka komenda informuję, że do dnia 07.02.2019 roku żadna osoba nie zgłosiła się, aby złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa, dotyczącego niebezpiecznego zachowania nieznanego mężczyzny wobec kobiet w Ostródzie, co jest dosyć zastanawiające ponieważ niejedna z pań stwierdzała w swoich wypowiedziach, że składała zawiadomienie na policję.

Ostródzcy policjanci z własnej inicjatywy – po zapoznaniu się z informacjami publikowanymi przez lokalne media oraz pojawiającymi się na portalach społecznościowych – zainteresowali się tą sprawą, by ustalić czy faktycznie do tych zdarzeń doszło i kto jest za nie odpowiedzialny. Od wczorajszego poranka policjanci docierają do kobiet, które publikują w Internecie informacje na temat mężczyzny, który miał niepokoić je swoim zachowaniem na terenie Ostródy. W tej sprawie funkcjonariusze sprawdzają nagrania z dostępnych kamer monitoringu oraz ustalają i kontaktują się z ewentualnymi świadkami tych zdarzeń. – informuje oficer prasowy Anna Balińska.

Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat opisywanych zdarzeń proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostródzie  nr tel: 089 642 72 00.

Wszystkie osoby, które czują się zagrożone przez zachowanie innych, powinny w tej sprawie skontaktować się w pierwszej kolejności z policjantami. W tym celu – jeżeli potrzeba interwencji jest pilna – należy zadzwonić pod numer 112. W innych przypadkach należy osobiście stawić się do najbliższej jednostki policji (lub skontaktować się z dzielnicowym) i złożyć stosowne zawiadomienie.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.