POLICYJNE PODSUMOWANIE OSTATNIEGO WEEKENDU WAKACJI

Wakacje już za nami. Za nami również ostatni ich weekend- czas wzmożonej pracy policjantów ostródzkiej drogówki. Działania pn “Bezpieczny weekend- ostatni weekend wakacji” rozpoczęły się w piątek popołudniu i trwały do późnych godzin nocnych w niedzielę. Podczas 3 dni działań policjanci odnotowali mniej zdarzeń drogowych i osób rannych. Niestety, zwiększyła się liczba pijanych kierowców na drogach.

Ostatni weekend wakacji to szczególny moment. Dla jednych to czas powrotu do domu, dla innych to ostatni weekend wakacyjnej swobody. Dla policjantów ostródzkiej drogówki to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Działania trwały od piątku (31.08) do późnego niedzielnego wieczora (02.09). Policjanci każdego dnia pomagali w bezpiecznym powrocie do domu. Funkcjonariusze koncentrowali swoją uwagę na zbyt szybko jadących, wykonujących niebezpieczne manewry kierowcach. Niestety nadmierna prędkość wciąż zajmuje pierwsze miejsce w smutnym rankingu najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Drogówka skupiała się także na kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu, eliminowała z dróg nietrzeźwych kierowców. Podczas kontroli policjanci sprawdzali wymagane prawem dokumenty oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego było ujawnianie wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych takich jak m.in.: przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów takich jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy zgodnego z prawem przewożenia dzieci.

Wszystko po to, aby ostatni weekend wakacji na drogach naszego turystycznego regionu był bezpieczny.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do jednego wypadku i 13 kolizji drogowych. W tym czasie policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierowców i dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż wynik badania na zawartość tej substancji w ich organizmach wykazał poniżej pół promila, czyli wartość wykroczeniową, stracili oni prawa jazdy i odpowiedzą przed sądem. Im również grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.