POLICYJNE PODSUMOWANIE TYGODNIA NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Na każdym kroku policjanci z ostródzkiej komendy starają się dotrzeć do mieszkańców powiatu z apelem o rozsądną i bezpieczną jazdę samochodem. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które rażąco naruszają przepisy drogowe narażąjąc na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale również innych.

Policjanci z ostródzkiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze prowadzą również szereg działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa.

Od poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 17 kolizji drogowych. Policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba.

W ręce funkcjonariuszy trafiło również dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Dobre warunki atmosferyczne, sucha nawierzchnia- złudne poczucie bezpieczeństwa

Piękna, słoneczna pogoda daje kierowcom złudne poczucie bezpieczeństwa – chętniej wykonują manewry, których nie podjęliby się podczas niesprzyjającej aury. Co więcej – podczas dobrej pogody chętniej przekraczają dozwoloną prędkość.  Tymczasem z analizy policyjnych statystyk wynika, że do wypadków drogowych bardzo często dochodzi podczas bardzo dobrych warunków atmosferycznych, przy suchej nawierzchni jezdni. Warto więc ponownie podkreślić: prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków panujących na drodze. Spokojna, rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, koncentracja , bezwzględna trzeźwość i zwracanie uwagi na wszystkich użytkowników ruchu drogowego – oto przepis na bezpieczną podróż.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.