PONIOSŁO 31-LETNIĄ KOBIETĘ. PĘDZIŁA W GRABINIE 121KM/H!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Wczoraj podczas trwających ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Prędkość” na terenie powiatu ostródzkiego prawo jazdy straciły dwie osoby.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tylko w poniwdziałek (01.04.2019r.) w Grabinie, dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.  Rekordzistką okazała się 31-letnia kobieta, która jechała z prędkością 121 km/h. Drugi z zatrzymanych kierowców dozwoloną prędkość przekroczył o 52 km/h.  Obydwoje zatrzymani stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

1 comments

Znam policjanta niezły jest naprawdę sluzbista i lubi swoją pracę ale takich policjantów właśnie trzeba którzy robią porządna robotę

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.