POŚCIG. UCIEKAŁ CROSSEM PRZEZ KAJKOWO, SZAFRANKI I UL. JARACZA. TAKI NAWYK…

Ostródzcy policjanci zatrzymali 40-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed radiowozem popełniając szereg wykroczeń. Okazało się, że motocykl, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu drogowego, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Wczorajszego popołudnia ostródzcy policjanci patrolując ulicę Ostródy zauważyli mężczyznę, który kierował motocyklem marki KTM bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych motocyklista nie zatrzymywał się. Uciekał przed policjantami ulicami Kajkowa, Szafranek i Ostródy i popełniał przy tym szereg wykroczeń: wjechał na chodnik, na którym znajdowali się spacerowicze, zmuszał inne pojazdy do gwałtownego hamowania i wyprzedzał  na podwójnej ciągłej. Na samym końcu zarysował policyjny radiowóz, który próbował ominąć.  Po zatrzymaniu okazało się, że 40- latek był trzeźwy.  Jego pojazd nie posiadał natomiast homologacji, nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zapytany o to dlaczego się nie zatrzymał do kontroli odpowiedział… „ że ma taki nawyk”.

40-latek został zatrzymany w policyjnej celi. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego  zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Mężczyźnie za samo popełnione przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.