PRÓBOWAŁ WYŁUDZIĆ KREDYT NA 10000 ZŁ

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostródzkiej komendy ustalili sprawcę próby wyłudzenia kredytu na kwotę 10 tysięcy złotych.

Kilka tygodni temu 35-latek próbował wyłudzić kredyt przedstawiając w jednej z ostródzkich placówek bankowych sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Podpisując stosowne dokumenty wprowadził kredytodawcę w błąd co do możliwości spłaty zobowiązania opiewającego na kwotę 10 tysięcy złotych.

35-latek wpadł, gdy pracownik placówki skontaktował się z rzekomym zakładem pracy. Okazało się, że mężczyzna nigdy nie był w nim zatrudniony. Kiedy oszustwo wyszło na jaw sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostródzkiej komendy.

Po zebraniu materiałów dowodowych w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze przedstawili 35-latkowi zarzut przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia i poddał dobrowolnej karze. Wkrótce też do ostródzkiego sądu trafi akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Za próbę wyłudzenie kredytu grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.