PRZESZKADZAŁY MU MAGNOLIE, WIĘC JE WYRYWAŁ… OKAZAŁ SIĘ BYĆ POSZUKIWANYM PRZEZ POLICJĘ

Najbliższe 2,5 roku za kratkami spędzi 20- letni mieszkaniec Ostródy. Młody mężczyzna zniszczył rosnące na ostródzkim bulwarze magnolie i zaśmiecił miejsce publiczne. Na widok policjantów próbował uciekać, popełniając przy tym wykroczenia drogowe. Jak okazało się 20- latek był poszukiwany listem gończym.

W poniedziałek (03.09) około godz. 20:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie dewastującym krzewy i śmietniki na bulwarze nad jeziorem Drwęckim. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Uciekając popełniał kolejne wykroczenia w ruchu drogowym. Nie zdołał jednak odbiec daleko. Został zatrzymany. W trakcie wykonywania z nim czynności okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za groźby karalne i uszkodzenie ciała.

20- latek został osadzony w policyjnym areszcie a policjanci zajęli się ustalaniem uszkodzeń jakich dokonał na bulwarze. Jak się okazało 20- latek zniszczył kilkanaście krzewów magnolii. Łączna wartość strat to ponad 2500 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za zniszczenia mienia. Przyznał się do nich, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Dobrowolnie poddał się karze pół roku pozbawienia wolności.

Dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.