PRZYJECHALI DO LASU SAMOCHODEM. DOSTALI MANDATY ZA ŁAMANIE OGRANICZEŃ

W obecnych czasach wszystkie służby zobowiązane są do współpracy, która związana jest z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Straż Leśna Nadleśnictwa jak w zwykle patroluje tereny leśne.

Dwa dni temu podczas patrolu popołudniowego strażnicy leśni zatrzymali w lesie jadący drogą leśną samochód osobowy, w którym znajdowało się trzech młodych mężczyzn. Zapytani o cel wjazdu do lasu oświadczyli, że jadą sprzątać las. Strażnicy nie dali wiary wyjaśnieniom młodych ludzi i poprosili o dokumenty. Okazało się, że żaden z panów nie posiada dokumentów, ponieważ pogubili je. W związku z powyższym poproszono Policję z Ornety o pomoc w ustaleniu tożsamości osób podróżujących po lesie. Po przybyciu patrolu, policjant ustalił dane osób na podstawie policyjnej bazy danych. Podczas sprawdzania okazało się, że kierujący samochodem osobowym nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Popołudniowy wypad do lasu młodych ludzi zakończył się mandatem karnym wystawionym przez Straż Leśną za wjazd samochodem do lasu. Ponadto kierujący został ukarany przez Policję mandatem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Jednocześnie wszyscy trzej panowie zostali ukarani mandatami za łamanie nakazów i zakazów porządkowych na podstawie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.