PRZYWŁASZCZYŁ PIENIĄDZE NA ZAKUP AUTA. JEST AKT OSKARŻENIA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu kutnowskiego.

34-latek miał sprowadzić pokrzywdzonemu samochód z zagranicy. W efekcie nie wywiązał się z transakcji i nie zwrócił wszystkich otrzymanych pieniędzy. Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego.  Z ustaleń śledczych wynikało, że 35-latek miał sprowadzić dla swojego klienta osobowe audi z terenu Niemiec. Na ten cel otrzymał pieniądze. Pomimo obietnic nie wywiązał się z tej transakcji i do tego jeszcze nie zwrócił pokrzywdzonemu wszystkich pieniędzy, pomimo tego, że zapewniał, że niebawem mu je odda. Po kilku miesiącach oczekiwania rozżalony klient zgłosił sprawę policjantom.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił nieuczciwemu sprzedawcy przedstawić zarzut przywłaszczenia ponad 8.000 złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu.

Kodeks karny za przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.