RAPORT PROKURATURY: NOŻOWNIK Z DYLEWA

Prokuratura Rejonowa w Ostródzie śledztwo dotyczące zdarzenia, do którego doszło 22 kwietnia 2022 roku w miejscowości Dylewo w Gminie Grunwald, gdzie 20-latek podejrzany jest o usiłowanie pozbawienia życia młodego mężczyzny.

24 kwietnia prokurator wszczął postępowanie w sprawie o usiłowanie zabójstwa człowieka połączone ze spowodowaniem u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokurator Rejonowy w Ostródzie zarzuca podejrzanemu usiłowanie pozbawienia życia pokrzywdzonego z zamiarem bezpośrednim, poprzez zadanie mu ze znaczną siłą ciosu w klatkę piersiową nożem. Spowodował powstanie u mężczyzny ciężkich obrażeń ciała obejmujących klatkę piersiową oraz narządy wewnętrzne. Obrażenia te realnie zagrażały życiu pokrzywdzonego. Ciężko ranny mężczyzna został znaleziony przez inną osobę, która udzieliła też pomocy medycznej ratującej życie.

Z dokonanych do chwili obecnej ustaleń wynika, że zarówno sprawca jaki i pokrzywdzony znali się wzajemnie przed zaistnieniem zdarzenia, do którego doszło późnym wieczorem w pobliżu miejsc ich zamieszkania. Ponadto — jak ustalono – do zdarzenia doszło w trakcie kłótni pomiędzy sprawcą a pokrzywdzonym, która miała miejsce pomiędzy nimi w trakcie ogniska zorganizowanego w Dylewie.

24 kwietnia Prokurator Rejonowy w Ostródzie ogłosił podejrzanemu wydane wobec niego postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu oraz przesłuchał go w tym charakterze na okoliczności stawianego zarzutu. Przesłuchany mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Pokrzywdzony w stanie ciężkim przyjęty został do Szpitala Powiatowego w Ostródzie, gdzie udzielona została mu pomoc medyczna ratująca jego zdrowie i życie. Jego stan zdrowia uległ poprawie na tyle, że możliwe było przesłuchania go w charakterze świadka na okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Ostródzie skierował do Sądu Rejonowego w Ostródzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od chwili jego zatrzymania. Sąd wniosek uwzględnił.

Za dopuszczenie się popełnienia m.in. zbrodni kwalifikowanej z art 13 podejrzanemu grozi bardzo surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Prowadzone we wskazanej wyżej sprawie postępowanie przygotowawcze ma charakter rozwojowy i aktualnie w dalszym ciągu realizowane są w jego toku zarówno czynności procesowe jaki podejmowane są działania poza procesowe ukierunkowane na zebranie pełnego materiału dowodowego pozwalającego na wyjaśnienie wszystkich okoliczności faktycznych zaistniałego zdarzenia.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.