REGION. 17-LATEK CHCIAŁ UKRAŚĆ SAMOCHÓD

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o usiłowaniu kradzieży samochodu.

Zgłaszający dodał, że ujął sprawcę kiedy ten próbował wyjść z jego samochodu. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali 17–latka. W trakcie czynności okazało się, że pokrzywdzony wspólnie ze znajomym zaparkował auto przed jednym z lokalnych sklepów. Kiedy usłyszał odgłos uruchamianego silnika natychmiast wybiegł ze sklepu.

Pokrzywdzony zauważył jak jakiś młody chłopak trzymając kluczyki w ręce próbuje wysiąść z jego pojazdu. Mężczyzna ujął chłopaka i przekazał policjantom. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że pokrzywdzony pozostawił uchylone okno w samochodzie, a kluczyki w stacyjce. Sytuację tą wykorzystał młody mieszkaniec Iławy, który próbował odjechać samochodem jednak zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na zadziałanie zabezpieczeń. 17–latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że prawie codziennie dochodzi do kradzieży bądź kradzieży z włamaniem. Ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.