REGION. ALKOHOLOWY AMOK NA DROGACH

W piątek ( 12.05.17 r), Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Zgłaszający dodał, że kierowca ucieka.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali 49 – latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 49- letni kierujący samochodem osobowym daewoo, zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia z kierującym volvo. Następnie kierujący daewoo zjechał na lewą stronę uderzając w skarpę. W trakcie czynności policjanci ustali, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 3 promile alkoholu w organizmie. 49 – latek nie posiadał również uprawnień. Okazało się, że mężczyzna właśnie wracał do domu po odbiorze samochodu z policyjnego parkingu w Brodnicy. 49 – latek dzień wcześniej był również zatrzymany gdy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze ustalili również, że przed przyjazdem policji, mężczyzna chciał zamienić się miejscami z pasażerką. Jak się okazało, kobieta również była nietrzeźwa i nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego, policjanci zatrzymali po ujęciu go przez mieszkańca powiatu. Zgłaszający zadzwonił do Oficera dyżurnego iławskiej policji i oświadczył, że jechał za samochodem osobowym daewoo, który jechał tzw. „wężykiem”. W związku z tym postanowił zatrzymać go jak tylko będzie mógł to zrobić bezpiecznie, co uczynił. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że przypuszczenie zgłaszającego były słuszne. Kierujący daewoo miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. 62 – latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Trzeci nietrzeźwy kierujący, został zatrzymany także po informacji od świadka. Zgłaszający przekazał, która drogą i jakim samochodem jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierującego samochodem. Okazało się, że 40 – latek kierował audi mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 40 – latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy 40 – latkowi.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.