REGION. ŚWIADEK JECHAŁ ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym.

Zgłaszający dodał, że jedzie on w jedną z dróg w gminie Kisielice. Oświadczył również, że jedzie za nim i będzie informował, gdzie są. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w stronę, którą miał jechać kierujący. Okazało się, że świadek zatrzymał kierującego. Mężczyzna wyszedł z samochodu, mówił coś bardzo nie wyraźnie, a w samochodzie pozostawił butelki po alkoholu, po czym wszedł do budynku. Policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali mężczyznę. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 67–latek. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Kisielice ma 1,4 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację oraz przesłuchali świadków. 67–latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Zalewa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. 62 – latek jechał jednośladem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem a rower przekazany osobie przez niego wskazanej.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.