REGION. ZABRAŁ KLUCZYKI DROGOWEMU PIJAKOWI

Policjanci coraz częściej otrzymują zgłoszenia o nietrzeźwych kierowcach.

Zdarza się także, że mieszkańcy widząc niebezpieczne zachowanie na drodze sami decydują się zatrzymać taką osobę i przekazać ją w ręce funkcjonariuszy. Tak było również w tym przypadku. W czwartek około godz. 12:00 jeden z kierowców zauważył, że kierowca forda stojąc na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Pstrowskiego pije jakiś płyn w puszcze. Kiedy samochody ruszyły( wykonywały manewr skrętu w lewo) kierowca forda nagle wjechał na pas po którym poruszał się zgłaszający. To spowodowało, że świadek gwałtownie zahamował tak aby uniknąć zderzenia. Po tym incydencie mężczyzna zatrzymał się, podszedł do kierującego fordem i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Następnie na miejsce wezwał policyjny patrol.

Policjanci poddali 63- latka badaniu alkomatem. Okazało się, że miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie wyszło również na jaw to, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie pijany kierowca odpowie przed sądem.

Powyższy przykład pokazuje, że mieszkańcy Olsztyna nie tolerują jazdy “na podwójnym gazie”.
Warto reagować, gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy chce wsiąść za kierownicę. Informujmy policję, gdy zachowanie innych kierowców wzbudzi nasze podejrzenia. Funkcjonariusze sprawdzą każde takie zgłoszenie. Dzięki takim sygnałom udało się zatrzymać wielu pijanych kierowców.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.