REGION. ZŁAPAŁ NIEDOSZŁEGO ZŁODZIEJA WŁASNEGO AUTA

Policjanci z iławskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko młodemu mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego usiłował ukraść jego samochód.

Historia zaczęła się od tego, że do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że młody chłopak chciał mu ukraść samochód. Dodał, że ujął sprawcę kiedy ten próbował wyjść z jego auta. Wcześniej pokrzywdzony wspólnie ze znajomym zaparkował auto przed jednym z lokalnych sklepów. Kiedy usłyszał odgłos uruchamianego silnika natychmiast wybiegł na zewnątrz. Pokrzywdzony zauważył jak jakiś młody chłopak trzymając kluczyki w ręce próbuje wysiąść z jego pojazdu. Mężczyzna ujął chłopaka i przekazał policjantom.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że pokrzywdzony pozostawił uchylone okno w samochodzie, a kluczyki w stacyjce. Sytuację tę 17-latek, który próbował odjechać samochodem. Zamierzonego celu nie osiągnął, ze względu na zadziałanie zabezpieczeń. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutu, do którego się przyznał.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Należy pamiętać, że prawie codziennie dochodzi do kradzieży bądź kradzieży z włamaniem. Ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.