S7. CYSTERNA PRZEWOZIŁA O 20TYS. LITRÓW ROPY ZA DUŻO

S7. CYSTERNA PRZEWOZIŁA O 20TYS. LITRÓW ROPY ZA DUŻO

Funkcjonariusze KAS Działu Realizacji zatrzymali do kontroli cysternę przewożącą ponad 30 tys. litrów oleju napędowego. Przewożony towar był zgłoszony w systemie SENT tylko w ilości 10 tys. litrów.

Podczas czynności wykonywanych 19 lipca 2021 r. na drodze S7 w Majdanach Wielkich funkcjonariusze KAS Działu Realizacji z Elbląga zatrzymali do kontroli cysternę na polskich numerach rejestracyjnych. Po dokonaniu oględzin środka transportu i sprawdzeniu dokumentacji stwierdzono przewóz ponad 30 tys. litrów oleju napędowego. Okazało się, że w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) zgłoszono tylko 10 tys. litrów. Na pozostałe 21 tys. litrów wystawiono dokument umożliwiający przemieszczenie towarów między magazynami, których w rzeczywistości ani nadawca ani odbiorca nie posiadał.

W związku z tym, że wykazane w dokumentach magazyny nie istniały, a cysterna nie spełnia wymogu miejsca magazynowania, warunkiem dalszego przewozu towaru było dokonanie zgłoszenia w systemie SENT.

Ujawnione naruszenie może skutkować nałożeniem na podmiot kary pieniężnej w wysokości 46% wartości netto towaru przewożonego podlegającego obowiązkowi zgłoszenia, nie niższej niż 20 000 zł.

źródło: KAS

S7. CYSTERNA PRZEWOZIŁA O 20TYS. LITRÓW ROPY ZA DUŻO

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.