JELEŃ WYSKOCZYŁ NA DROGĘ – SAMOCHÓD SPŁONĄŁ

Wczoraj, we wtorek 29 sierpnia, około godziny 20:00 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na drodze Kraplewo – Szyldak, w okolicy głazu narzutowego – pomnika przyrody, na drodze prowadzącej w terenie leśnym  tuż przed jadący tamtędy samochód marki audi wyskoczył jeleń.

Kierowca chcąc uniknąć zderzenia odruchowo skręcił kierownicą, by ominąć przeszkodę i stoczył się z kilkumetrowej skarpy. Samochód zapalił się – najprawdopodobniej z powodu wycieku oleju. Kierowcy na szczęście nic się nie stało i mimo, że zdarzenie wyglądał bardzo niebezpiecznie, o własnych siłach zdołał uciec przed ogniem. Co więcej, próbował jeszcze gasić samochód, jednak konieczne było wezwanie straży pożarnej. Zniszczeniu uległ cały przód samochodu i jego wnętrze.

Przez około 3 godziny droga była zablokowana, ponieważ strażacy z OSP Durąg wyciągali samochód z wąwozu. Z uwagi na ukształtowanie terenu nie było to łatwe.

To nie pierwszy przypadek zdarzenia z udziałem leśnej zwierzyny w tym rejonie. Były już uderzenia w dziki, borsuki, lisy czy sarny. Tym razem zwierzę nie ucierpiało, ucierpiał jednak mocno samochód, który nie nadaje się do użytku. Najważniejsze jednak, że kierowcy nic się nie stało.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.