SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM ZATRZYMANY NA GORACYM UCZYNKU.

Dzięki wspólnemu działaniu policjantów Posterunku Policji w Miłakowie oraz morąskich kryminalnych udało się zatrzymać sprawcę kradzieży z włamaniem, który był aktywny w swoim postępowaniu od początku bieżącego roku.

Policjanci Posterunku Policji w Miłakowie wykonując codzienne obowiązki uzyskali informację, że w miejscowości Boguchwały nieznana osoba dokonuje kradzieży z włamaniem do domów.

Celnym posunięciem okazało się włączenie do wspólnej akcji policjantów operacyjnych morąskiego komisariatu.

Zaplanowana i skutecznie przeprowadzona realizacja skutkowała zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca gminy Miłakowo, który po tym jak włamał się do wnętrza jednego z budynków, przygotował przedmioty do ich późniejszego wyniesienia. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i nie krył swojego zdziwienia i zaskoczenia przy zatrzymaniu.

W toku podjętych działań policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest również odpowiedzialny za dwie inne kradzieże, których dokonał na początku bieżącego roku. Wykonana praca funkcjonariuszy pozwoliła na odzyskanie części utraconego mienia. Podejrzany usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na wniosek policjantów prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór Policji.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.