SPRAWDZALI LOKALNE ”GRUCHOTY”

Ostródzcy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „SMOG”.

Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Wczoraj (09.10.2018) na terenie całej Polski policjanci przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne pn. “SMOG”. Do działań przyłączyli się również ostródzcy funkcjonariusze. Oprócz naruszeń prawa związanych z ochroną środowiska, mundurowi reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Działania te prowadzone są cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu i nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Podczas prowadzonych działań ostródzcy policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów. Każdy z nich sprawdzony został za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.