SZKOLENIE Z ZAKRESU RATOWNICTWA WODNEGO Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW Z KPP W OSTRÓDZIE

Zbliża się czas wakacji i wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom, policja jako instytucja rozpoczęła działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą 2022”.

Głównym celem zadania jw jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające na terenach wodnych i przywodnych – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.
W tym roku oprócz aktywnego uczestniczenia w letniej kampanii Policji, 14 ostródzkich policjantów wyszło z oddolną inicjatywą mającą na celu poprawienie ich sprawności podczas interwencji na akwenach wodnych, a tym samym zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób nad nimi wypoczywającymi. Zadanie zostało zaakceptowane przez przełożonych, którzy w celu dalszej jego realizacji udzielili funkcjonariuszom wsparcia organizacyjno – technicznego.

Szkolenie rozpoczęło się kilka miesięcy temu na basenie od wzmożonych zajęć pływackich. Aktualnie już na wodach otwartych koordynuje je przy współpracy z lokalną organizacją sportową funkcjonariusz ostródzkiej jednostki policji, będący jednocześnie wykwalifikowanym ratownikiem wodnym oraz stermotorzystą. Szkolenie zakończy się kursem oraz egzaminem państwowym dającym uprawnienia zawodowego ratownika wodnego. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia umiejętności ostródzkich funkcjonariuszy z zakresu obsługi osób, które uległy wypadkom w wodzie i na terenach przywodnych. Wzorowa postawa i zaangażowanie policjantów w czasie zajęć, które w bezpośredni sposób będą wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów będących miłośnikami wypoczynku nad ostródzkimi akwenami wodnymi, została zauważona przez przełożonych i spotkała się z ich dużą aprobatą.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.