TRAGICZNY WYPADEK NIEDALEKO BARCZEWA. NIE ŻYJE KOBIETA W CIĄŻY, CZTERY OSOBY W SZPITALU

W piątek (29.03.2018) po godz. 19:00 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Barczewie otrzymał informację o tragicznym w skutkach wypadku drogowym.

Do zdarzenia doszło na drodze W-595 na odcinku Barczewo – Jeziorany. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wysłane wszystkie służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku drogowego, prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Z okoliczności zdarzenia wynika, ze kierujący osobowym VW, jadąc od Barczewa w kierunku Jezioran, za miejscowością Kronówko, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierowcą dostawczego busa.

Na skutek odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła brzemienna 31-letnia pasażerka VW. Oprócz niej podczas wypadku tym autem podróżował mężczyzna (kierowca) i dwoje dzieci – czteroletni chłopiec i około 8 miesięczna dziewczynka – wszyscy trafili do szpitala.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Pojazdy uczestników wypadku zostały zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu.

Policjanci apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Pogoda, która zmienia się z minuty na minutę na pewno nie jest sprzymierzeńcem szybkiej jazdy, dlatego dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.