POSZUKIWANIA 32-LETNIEGO KAJAKARZA PRZY SZELĄGU WIELKIM

W miejscowości Zwierzewo na jeziorze Szeląg Wielki trwały poszukiwania 32-letniego mężczyzny, który około godz. 15:00 wypłynął na jezioro kajakiem. Był ubrany na czarno oraz nosił zielone kalosze.

Poszukiwania były zakrojone na szeroką skalę – strażacy szukali mężczyzny na łodziach, zadysponowano także drony. Komendant KPP zarządził III poziom poszukiwań.

Poszukiwania na wodzie zakończyły się o godz. 21:00. Możliwe że zostaną jeszcze wznowione.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z komend powiatowych straży i policji, które były wspierane przez OSP ze Starych Jabłonek i Miłomłyna.

Poziom III poszukiwań –  dotyczy osób, których zaginięcie nie jest związane z bezpośrednim oraz uzasadnionym zagrożeniem dla ich życia, zdrowia lub wolności. Mogą to być na przykład: osoby wyrażające wolę zerwania kontaktów z rodziną, osobami najbliższymi lub środowiskiem, w którym ostatnio przebywały; osoby, które w wyniku nieporozumień rodzinnych oddaliły się z miejsca zamieszkania; osoby, co do których nie jest możliwe ustalenie przyczyn lub okoliczności zaginięcia; osoby, z którymi nie ma kontaktu, a które deklarowały chęć wyjazdu lub ich zaginięcie związane jest z wyjazdem lub pobytem zagranicą Rzeczypospolitej Polskiej; osoby niewymagające stałej opieki medycznej lub stałego przyjmowania leków, które samowolnie oddaliły się z placówki opiekuńczej, leczniczej lub innej placówki; osoby małoletnie w wieku od 11 do 13 lat zaginione po raz kolejny.

Foto: OSP Stare Jabłonki
źródło informacji: WM998

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.