UCIEKAŁ MOTOCYKLEM. POLICJANT ZŁAPAŁ GO NA ROWERZE…

W piątek (28.05.2021r.) policjanci drogówki z Grupy SPEED podczas patrolowania wsi Chełmżyca zauważyli motocyklistę, jadącego zdecydowanie za szybko. Tam, gdzie obowiązywało 30 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 120 km/h.

W związku z powyższym policjanci dali mu wyraźni znak do zatrzymania się, aby przeprowadzić kontrolę drogową. Mężczyzna pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się. Zachował się wręcz przeciwnie – zaczął uciekać. W trakcie jazdy w pewnym momencie zjechał na drogę gruntową w kierunku posesji, a następnie na podmokłe pole. W związku z tym, że jazda radiowozem po tym terenie nie miała szans na powodzenie, jeden z funkcjonariuszy wyskoczył z radiowozu, po czym pożyczył rower z posesji i… dogonił nim kierującego motocyklem.

Policjanci zatrzymali 23-latka. W trakcie czynności okazało się, że jazda z nadmierną prędkością nie była jedynym przewinieniem mieszkańca gminy Susz. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i prowadził pojazd mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kodeks karny za samo nie zatrzymanie się do kontroli drogowej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.