UNIKALI WIĘZIENIA, JEDEN Z NICH SCHOWAŁ SIĘ W SZOPIE

Policjanci z Ostródy i Morąga w wyniku działań poszukiwawczych, zatrzymali pięciu mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Piątka zatrzymanych w wieku 21-59 lat poszukiwana była nakazami zatrzymania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzieże i włamanie.

 

Wczoraj policjanci kryminalni z Ostródy i Morąga zapukali do drzwi mieszkań osób, które unikały zasądzonej kary pozbawienia wolności. Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności z ich udziałem.

Do pierwszego zatrzymani doszło wczoraj rano w jednym z ostródzkich domów. 59-latek przed policjantami ukrył się w pomieszczeniu gospodarczym, a przed drzwi pozostawił groźnego psa, który miał chronić wejście. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkańcowi miasta groziła kara 10 miesięczny pobytu w areszcie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Do kolejnych zatrzymań doszło na terenie gminy Małdyty. Policjanci kryminalni z Morąga zatrzymali czterech poszukiwanych w wieku 21-44 lat, którzy również nie wywiązali się z wyroku sądu. Mężczyźni poszukiwani byli nakazami zatrzymania za kradzieże, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz włamanie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.