UWAGA!!! KOLEJNE OSZUSTWO NA PORTALU SPRZEDAŻOWYM VINTED

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zgłosiła się 39-letnia kobieta oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji Vinted. W wyniku działania oszustów straciła 4950 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na portalach internetowych OLX.pl, Vinted. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach tracimy dostęp do konta.

Wczorajsza pokrzywdzona po wystawieniu oferty sprzedaży spodni w aplikacji Vinted otrzymała wiadomość o ich zakupie. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy z adresu vinted-pl@europe-confirm.com. Po kliknięciu w napis “potwierdź zamówienie” kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjne, który otrzymała w wiadomości. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi na ekranie jej urządzenia pojawił się czarny ekran z poleceniem oczekiwania 10 minut. Wzbudziło to niepokój kobiety dlatego wyłączyła telefon. Następnie otrzymała informację z banku o próbie wejścia na jej konto z innego urządzenia mobilnego oraz wypłacie środków pieniężnych. Bez wiedzy kobiety doszło do przelewu środków w wysokości 4950 złotych.

Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

(mp) KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.