W 100. ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ ZAŁOŻYLI POLICYJNY KLUB SPORTOWY „MAZURY”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie aby uczcić 100. rocznicę powstania Policji Państwowej założyli Policyjny Klub Sportowy „MAZURY”. Klub nawiązuje do najstarszych tradycji formacji mundurowej.

Rok 2019 jest rokiem szczególnym dla całej niebieskiej formacji  ponieważ obchodzimy 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W tym ważnym dla policjantów roku  funkcjonariusze KPP w Ostródzie postanowili założyć Policyjny Klub Sportowy „MAZURY”. Klub swoją działalnością nawiązuje do najstarszych prosportowych organizacji, które z inicjatywy Komendy Głównej Policji w Warszawie działały przy jednostkach policji od 1924 roku, a ukierunkowane były na sport masowy mający na celu podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy policji.

Po akceptacji inicjatywy ostródzkich policjantów przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie w dniu 9.08.2019 roku na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbyło się zebranie założycielskie. Na spotkaniu 15 funkcjonariuszy podjęło jednogłośnie decyzję o założeniu Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”.  Inicjatywę ostródzkich policjantów wsparł osobiście nadkom. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie.

Podstawowym celem klubu jest podnoszenie i rozwój  sprawności fizycznej jego członków, doskonalenie uzdolnień i sprawności fizycznych oraz promowanie sportu, ratownictwa, rekreacji ruchowej oraz zdrowego stylu życia. Zadaniem klubu jest również promowanie zawodu policjanta jako atrakcyjnego i konkurencyjnego na lokalnym rynku pracy. Poprzez sport i rekreacje organizacja nawiązuje również do tradycyjnego  wychowania w duchu patriotycznych wartości.

Sięgając do tradycji pierwszych policyjnych klubów sportowych posiadających w swoich strukturach kilkanaście sekcji ostródzka organizacja zadeklarowała utworzenie 15 działających sekcji sportowo-szkoleniowych i tym samym powstała sekcja: siatkówki, futsalu, strzelectwa, samoobrony, taktyk i technik interwencji, aerofitness, badmintona, ratownictwa wodnego, tenisa ziemnego, lekkoatletyczna, sportów siłowych, pływacka, survivalu, sekcja hodowców gołębi pocztowych, sekcja szachowa.

Pierwszym prezesem Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” został dyżurny KPP w Ostródzie nadkom. Mirosław Ostaszewski.

W dniu  13.08.2019 r. w KPP w Ostródzie odbyło się pierwsze spotkanie prezesa nowo powstałego klubu sportowego z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Na spotkaniu przedstawiono i omówiono przedsięwzięcia zaplanowana przez członków klubu na drugie półrocze jubileuszowego roku.  Prezes klubu nadkom. Mirosław Ostaszewski  przekazał nadkom. Marcinowi Danowskiemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostródzie statut Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”.

Inicjatywę tę patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.